Staycation: toerist in eigen land

Waarom op vakantie gaan als je ook in eigen land heel wat leuke plekjes kunt ontdekken en het zo’n mooi weer is? Wij hebben de leukste hotel-, restaurant- en dagjes weg-veilingen per provincie voor je verzameld!
Ontdek alle veilingen in eigen land

Regio Antwerpen

In de stad met de grootste parking van België hoef je je niet te vervelen. Plan een bezoekje aan indoor strip-pretpark Comics Station en stap de wereld van de striphelden binnen. Dit is de perfecte uitstap om even te ontsnappen aan het warme weer. Ook een bezoekje aan Stadsbrouwerij De Koninck is de moeite waard, na een interactieve wandeling sluit je je bezoek uiteraard af met een ‘bolleke’. Honger gekregen? Voetjes onder tafel in een restaurant in de buurt.

Zin in iets actiever? Ga dan voor een spelletje bowlen, paintball of Airsoft. Fun gegarandeerd met je vrienden of familie! Je batterijen na alle actie opnieuw opladen kan in de vele binnen- en buitenzwembaden van wellnesscomplex Hezemeer in de bossen van de Antwerpse Kempen. Dit is de perfecte locatie om aan de hitte te ontsnappen. Na een deugddoende zwembeurt kan je even bekomen op de ligweide om een mooi zomers kleurtje te krijgen. Relaxatie en ontspanning gegarandeerd!

Overnachten doe je bij Leonardo Hotel, midden in de Diamantwijk. Bezoek de vogelenmarkt, ga uitgebreid lunchen en dwaal door de vele leuke straatjes.

Dagje weg Antwerpen

Regio Oost-Vlaanderen

Ook Oost-Vlaanderen heeft veel te bieden. Avonturiers kunnen terecht bij Yeti Eeklo. Hier ontsnap je samen met vrienden of familie van Prison Island, een aanrader voor wie van escape games houdt of eens iets nieuws wil proberen. Nog meer spanning vind je in Gent, waar je de power ervaart van een Aston Martin of meerijdt in een Audi R8 als een echte James Bond.

Wie het iets kalmer aan wil doen, kan terecht bij O’learys in Gent of Anglo Bowling in Hamme voor een spelletje bowlen. Of jullie nu natuurtalenten zijn of stiekem toch de hekjes aan de zijkant nodig hebben, plezier hebben jullie zeker.

Wanneer je op zoek bent naar ontspanning kan je terecht bij Saunate in Eke-Nazareth. In dit wellnesscomplex, vlakbij Gent, ontspan je in verschillende sauna's en in het bubbelbad. Er is ook een binnen- en buitenzwembad. Op en top ontspanning!

Ben je een echte Bourgondiër? Geniet dan van een speciaal geselecteerd driegangenmenu in Gent, Aalst, Dendermonde, Denderleeuw of Sint-Niklaas. Of kies voor pannenkoeken à volonté in Dendermonde.

Overnachten kan bij Het Godshuis in Sint-Laureins. In dit bijzondere hotel kom je helemaal tot rust, het bevindt zich in een 19e eeuws, oud ziekenhuis. Trek je terug in de stilte van de natuur van het Meetjesland en ontspan daarna in de sauna. Op en top genieten!

Regio West-Vlaanderen

Ook in West-Vlaanderen verveel je je geen moment. Wandel over het strand in Nieuwpoort en overnacht op de dijk bij hotel Sandeshoved. Ook in de omgeving is er veel zien: van het Visserijmuseum tot de Abdij van Westvleteren, of een bezoek aan de loopgraven in Diksmuide. Wanneer je nog geen genoeg hebt van de kust kan je ook genieten van een wellnessovernachting bij hotel Royal Astrid in Oostende. Na een lange wandeling op het strand of een bezoekje aan de leuke cafés en restaurants in de buurt kan je ontspannen in de wellnessruimte van het hotel die maar liefst 500 m² groot is. Zo kruip je ’s avonds helemaal ontspannen in bed.

Toch liever toerist in eigen land in Brugge? Dan kan je overnachten bij hotel Medici of Velotel. Deze hotels zijn de perfecte uitvalsbasis voor een ontdekkingstocht door de stad die volledig erkend is als UNESCO werelderfgoed. Wandel door de pittoreske straatjes en geniet van de gezellige restaurantjes, winkels en prachtige bezienswaardigheden. Vergeet ook geen bezoekje te brengen aan de heerlijke chocolatiers of te genieten van een lekkere Brugse Zot (het top biertje).

Nog geen genoeg van al het lekkers? Dan kan je genieten van een speciaal samengesteld driegangenmenu bij Den Huzaar in Brugge, Pomodoro in Kortijk, Sensai in Oostende of Brasserie Flores in Roeselare.

Bij je bezoek aan West-Vlaanderen mag een dagje pretpark zeker niet ontbreken. Ga langs bij Plopsaland de Panne voor een onvergetelijk dagje met meer dan 50 attracties en tal van Studio 100-figuren of ontdek de onderwaterwereld bij SEA LIFE Blankenberge. Je kan natuurlijk ook letterlijk het water in duiken bij Plopsaqua, het coolste waterpretpark van België. Iets rustiger aan doe je het bij 3D World, de leukste fun- en doe-expo in Kursaal Oostende. Kan je niet kiezen tussen pretpark en dierentuin? Dan zit je goed in Themapark Bellewaerde. Want naast razendspannende attracties, leren jullie hier ook 100-en bijzondere dieren kennen. Voor de iets jongere onder ons is er ook nog Boudewijn Seapark, waar je geniet van een dag spetterplezier met de hele familie.

Dagje weg Brugge

Regio Limburg

Ook Limburg mag niet ontbreken tijdens je staycation. Zo kan je genieten van een weekend, midweek of week bij een Oostappen vakantiepark. Roetsj van de glijbaan het water in voor een verkoelende plons, doe mee met de animatie of ga op ontdekking in de omgeving. Jullie kampeervakantie bij Oostappen is er gegarandeerd eentje om nooit te vergeten.

Iets meer luxe? Dan overnacht je bij hotel De Spaenjerd in Kinrooi of De Maaskant in Maaseik. Beide een ideale uitvalsbasis om het Maasland te ontdekken. Ideaal voor wie van de natuur, fietsen en wandelen houdt. Wie zin heeft in een potje bowling kan terecht bij Bowling Maaseik.

Of wat dacht je van een bezoekje aan Hasselt, Genk of Sint-Truiden? Ga shoppen, terrasjes doen en musea bezoeken. Ook een bezoekje aan C-Mine mag niet ontbreken. Wie honger gekregen heeft kan terecht voor een driegangenmenu bij L’entrée in Hasselt, MIJN Brasserie in Genk of Brasserie L’O de Vie in Sint-Truiden. Nog grotere honger? Geniet dan van een viergangenmenu bij The Tower in Hasselt.

Wanneer je op schok bent met kinderen kan je naast een korte vakantie bij Oostappen ook genieten van een bezoekje Plopsa Indoor Hasselt. Weer of geen weer? Kleine avonturiers tussen 2 en 10 jaar en hun ouders komen áltijd oren en ogen te kort op de 25 supercoole attracties.

Dagje weg Brugge

Regio Vlaams-Brabant

Wie houdt van ontspanning zit goed in Vlaams-Brabant! Plan een wellnessbezoek aan Sauna Phoenix in het Hageland of Thermen Dilbeek. Wellness jij graag in een groot wellnesscomplex? Dan moet je Thermae Boetfort (in een oud kasteel) en Grimbergen zeker van je lijstje strepen! Zin in extra verwennerij? Na een manicure of make-up sessie bij Vanity Hair & Art in Leuven ben je helemaal zen!

Op zoek naar onvergetelijke belevenissen? Met vrienden is een fotoshoot in Affligem of Sint-Genesius-Rode leuk. Vriedinnendate plannen? Wat dacht je van een juwelenworkshop bij Zahia in Leuven?

Als afsluiter van zo’n relaxdagje of leuke activiteit is een etentje bij de Troubadour in Leuven een leuk idee.

Over de taalgrens

Ook over de taalgrens heb je enkele unieke belevenissen. Ooit al eens van Blacklight minigolf gehoord? Je speelt minigolf in het donker. Deze unieke belevenis in Bergen moet je eens beleefd hebben! Wanneer je toch van wat meer actie houdt kan je terecht in Agimont voor een spelletje paintball in en rond een Middeleeuws kasteel, jij en je vrienden spreken hier nog lang over na.

Nog niet genoeg avontuur beleefd? Ga dan klimmen bij Agimont Adventure. Dit hoogteparcours met tunnels, bruggen en autobanden zal niet snel vervelen. Of probeer het Speleo parcours in de grotten van Han. Eerder fan van zotte attracties? Dan ben je bij Walibi aan het juiste adres!

Ook een leuke kajaktocht mag bij je bezoek aan de Ardennen niet ontbreken. Tijdens een 11 km lange tocht geniet je van de mooie natuur, maar pas op voor de uitdagende stroomversnellingen.

Nog meer waterpret vind je bij Aqualibi en Plopsa Coo. Bij Aqualibi geniet je van een tropische sfeer, je waant je midden in de Caraïben. Plopsa Coo biedt jong en oud een leuke combinatie van natuur en avontuur. In dit prachtige park in de uitgestrekte Amblève-vallei in de Ardennen geniet je van een 20-tal attracties voor de hele familie.

Wanneer je het toch iets rustiger aan wil doen kan je een bezoekje brengen aan het Wildpark van Han of dierenpark Forestia. In het wildpark ga je op zoek naar Europa’s Big Five. Via een 5 km lange wandeltocht door de prachtige natuur kom je oog in oog te staan met o.a. de wolf, bruine beer, lynx, Europese bizon en veelvraat. Ook in Forestia ontdek je meer dan 300 dieren, van schattige geiten tot stoere beren.

Wil je helemaal tot rust komen tijdens je vakantie? Ga dan voor een dagje wellness bij Osmose Spa of de Thermen van Spa. Je geniet er van sauna’s, bubbelbaden en massages. Jij bent op het einde volledig relax.

Overnachten doe je in de Ardennen midden in het groen bij Cocoon Hotels of hotel La Reine in Spa. Dit knusse hotel ligt net buiten Spa. Zo geniet je van het levendige stadje, maar slaap je in een heerlijk rustige omgeving. Toch meer fan van kamperen? Dan kan je terecht op een camping van de Olympia Camping Group.

Dagje weg Antwerpen

      Staycation

      Fotoshoot met vrienden of familie bij 25+ locaties

      0

      00:04:13