Snuisteren in de wonderlijke museums van Sint-Niklaas

SNUISTEREN IN DE WONDERLIJKE MUSEUMS VAN SINT-NIKLAAS

Hou jij er van om kunst en cultuur op te snuiven? Dan staan de museums van Sint-Niklaas sowieso ook op jouw verlanglijstje! De stedelijke musea in Sint-Niklaas bevinden zich op drie locaties in de stad en laten je genieten van schitterende staaltjes kunst. Met betoverende collecties nemen de museums in Sint-Niklaas je mee doorheen het verleden en dompelen ze je onder in de wonderbaarlijke wereld van weleer.

Ontdek alle dagjes weg!

Musea in Sint-Niklaas: van de prehistorie tot nu

SteM staat voor het Stedelijke Museum van Sint-Niklaas. In dit cultuurhistorisch museum maak je kennis met de geschiedenis van Sint-Niklaas en het Waasland. Via drie universele verhalen over de mens reis je doorheen de tijd, van de prehistorie tot de 21e eeuw. Daarnaast herbergt het museum ook het verhaal van het Breiatelier. Een echte aanrader voor creatieve duizendpoten!

Ben je fan van authentieke atlassen en imposante kaarten? Dan moet jij beslist naar het Mercatormuseum. Je ontdekt er alles over cartografie, van de oudheid tot vandaag. Je kan er zeldzame globes bezichtigen en rondneuzen tussen een rijke verzameling atlassen. Je bezoek bereid je voor met een virtuele wandeling in het Mercatormuseum. Zoom in op prachtige wereldbollen en bekijk een paar filmpjes van de magnifieke kaarten!

Welk museum in Sint-Niklaas kies jij?

Last but not least zijn ‘De Salons’ iets wat je moet gezien hebben tijdens je daguitstap in Sint-Niklaas. Met een bezoekje aan het monumentaal herenhuis geniet je van een opmerkelijke kunstcollectie én van de onweerstaanbare charme van deze eclectische stadswoning. Je geschiedkundige kennis kan je dan weer verruimen met een bezoek aan het Heemkundig museum van Sint-Niklaas, het Historische Pijp- en Tabaksmuseum en het Edgar Tinelmuseum. Kortom: keuze zat aan musea in Sint-Niklaas! Welke kies jij?

      Dagje weg veilingen

      Tickets voor ZOO Antwerpen of ZOO Planckendael (2 p.)

      9

      00:18:53
      Ontdek alle dagjes weg!