Vleeshuis Antwerpen: muzikaal doorheen het verleden

VLEESHUIS ANTWERPEN: MUZIKAAL INTERMEZZO DOOR HET VERLEDEN

In het Museum Vleeshuis blik je terug op zeshonderd jaar muziek en dans in Antwerpen. Aan de hand van klanken en instrumenten word je ondergedompeld in onder meer verhalen van vroegere speellieden, operavoorstellingen of de allereerste bals van de stad. Voor een boeiend intermezzo door een muzikaal verleden moet je in het Vleeshuis zijn!

Muziek en dans in Museum Vleeshuis

Het Vleeshuis in Antwerpen is niet zomaar een gewoon instrumentenmuseum. Je wordt er interactief ondergedompeld in het muzikaal verleden van de stad. Je ziet er niet alleen van alles, je hóórt het ook. De passie van muzikanten, beiaardiers en operazangers komt hier terug tot leven door de rijke collectie aan instrumenten. Je hoort welke muziekstukken er op de instrumenten werden gebracht en je ziet hoe ze werden gemaakt.

Het Museum Vleeshuis heeft veel meer in petto dan alleen de muziekinstrumenten. Ook prachtige prenten, interessante teksten en knappe maquettes laten je kennismaken met verschillende muziek- en dansstijlen. Immers, bij allerlei muzikale ontwikkelingen speelde Antwerpen een belangrijke rol. Ideaal om te ontdekken tijdens een dagje uit met de klas, het gezin of gewoon lekker op je eentje!

Het Vleeshuis: van gildehuis tot museum

Wist je dat de geschiedenis van het Vleeshuis in Antwerpen vijfhonderd jaar teruggaat in de tijd? In de middeleeuwen was het Vleeshuis de thuisbasis voor de oudste gilde van de stad: de Antwerpse vleeshouwers. Een gebouw dat op zich ook zeker het ontdekken waard is. Neem snel een kijkje op vakantieveilingen.be en bied mee voor een bezoek aan hét muziekmuseum van de stad!

      Ripley's Believe It or Not! in Amsterdam (NL - 2 p.)

      € 5

      07:50:12