Sint-Pietersabdij: een historisch juweeltje

SINT-PIETERSABDIJ: EEN HISTORISCH JUWEELTJE

In de Sint-Pietersabdij lijk je je even in Zuid-Frankrijk te wanen! Je ziet hier immers niet alleen interessante tentoonstellingen en historische abdijgebouwen, de Sint-Pietersabdij beschikt ook over een prachtige abdijtuin.

Cultuur opsnuiven in de Gentse Sint-Pietersabdij

Hard hoef je niet te zoeken om op de Sint-Pietersabdij in Gent te stuiten. Ze ligt namelijk helemaal bovenop de Blandijnberg, het hoogste punt van de stad. Als je langs het Sint-Pietersplein loopt, springt de abdij direct in het oog. Het historische belang van de Sint-Pietersabdij valt nog duidelijk af te leiden aan de abdijgebouwen op het plein. Dit veelzijdige bouwkundige verleden van de Sint-Pietersabdij is te ontdekken in de permanente collectie van het museum.

In de indrukwekkende Kunsthal geniet je van verschillende tijdelijke tentoonstellingen en culturele evenementen. Van historische muziek tot hedendaagse fotografie: de meest fascinerende thema’s en objecten worden er in de kijker gezet. Of misschien wil je tijdens je bezoek aan de Gentse Sint-Pietersabdij ook meteen al eens gaan snuisteren in De Wereld Van Kina. Hier leer je alles over het ontstaan van het leven op aarde. Insecten, fossielen en mineralen. Het komt er allemaal aan bod!

Sint-Pietersabdij in Gent bezoeken

De Sint-Pietersabdij in Gent staat ook bekend voor haar gezellige abdijtuin. Je kan er heerlijk vertoeven onder één van de bloeiende appelaars of rooskleurige kerselaars. De wijngaard en de kruidentuin wat verderop zijn twee andere pareltjes in de abdijtuin. Spot jij tussen al dat heilzaam verfrissend groen ook de oude ruïnes van de middeleeuwse ziekenboeg?

      Lockdown Escape Room in Gent: € 35,- kortingsvoucher

      € 0

      02:20:23