Verborgen parel in Antwerpen: het Rockoxhuis

TOPONTDEKKING IN ANTWERPEN: ROCKOXHUIS

Het Rockoxhuis in Antwerpen vind je in een 17e-eeuwse patriciërswoning, namelijk die van burgemeester Nicolaas Rockox (1560-1640). Met prachtige schilderijen van onder meer Memling, van Eyck, Rubens en van Dyck is het Rockoxhuis één van de vele pareltjes die de stad sieren. Het is dan ook een echte aanrader om te bezoeken wanneer je een dagje in Antwerpen vertoeft.

Ontdek alle dagjes weg!

Het verhaal achter het Rockoxhuis in Antwerpen

Nicolaas Rockox was naast burgemeester van Antwerpen ook kunstverzamelaar, numismaat en mecenas. In de eerste helft van de 17e eeuw speelde hij een belangrijke rol in het culturele en sociale leven in Antwerpen. Hij kocht De Gouden Rinck, samen met de aanpalende woning, en liet beide panden tot een patriciërswoning ombouwen. Vandaag staat die woning bekend als het Rockoxhuis: een prachtig museum waar je bijzonder meubilair, keramiek, beeldhouwwerken en een fascinerende verzameling schilderijen bewondert.

Tijdens je bezoek aan het Rockoxhuis in Antwerpen, kom je van alles te weten over de 16e en 17e eeuw, de periode waarin Nicolaas Rockox leefde. Het museumparcours neemt je mee langs 10 meesterlijke kamers, elk met eigen waardevolle schatten. Zo vertrek je bij ‘De Cleyn Salette’ en eindig je in de ‘Voorcamer aende straete’. Je kan er bovendien ook genieten van heel wat tijdelijke tentoonstellingen. De creatieve duizendpoten van het gezelschap kunnen er ook de handen uit de mouwen steken tijdens verschillende ateliers!

Snijdershuis broederlijk naast het Rockoxhuis

Nicolaas Rockox en Frans Snijders waren beiden spilfiguren in het 17e-eeuwse Antwerpen. Nicolaas als burgemeester, Frans als schilder van dieren en stillevens. 20 jaar lang waren ze ook buren: ze woonden in twee aangrenzende woningen in de Keizerstraat. Aan het Rockoxhuis is daarom nu ook het Snijdershuis toegevoegd. Hier word je betoverd door stukken uit de eigen collectie, aangevuld met bruiklenen uit Belgische en buitenlandse verzamelingen.

      Dagje weg veilingen

      Wellnessdag bij Hezemeer voor 2 personen

      12

      00:19:38
      Ontdek alle dagjes weg!