Op speurtocht in de musea in Kortrijk

OP SPEURTOCHT IN DE MUSEUMS VAN KORTRIJK

Kortrijk: een stad die bulkt van de geschiedkundige en verborgen parels. Wie de stad verkent, kan een museumbezoek moeilijk links laten liggen. Wij geven je graag wat inspiratie en hebben alvast de leukste voor je opgezocht. Van textielgeheimen tot de Guldensporenslag, in de musea in Kortrijk word je terug gekatapulteerd in het verleden!

Ontdek alle dagjes weg!

Musea in Kortrijk ontdekken

Doet de datum 11 juli 1302 ook bij jou een belletje rinkelen? Inderdaad, toen werd op de Groeningekouter de Guldensporenslag uitgevochten. Om inzicht te krijgen in de oorzaken en de gevolgen van de veldslag, ga je best even langs in het museum ‘Kortrijk 1302’. Tijdens je bezoek is jouw persoonlijke gids Gilles Li Muisit, een oude abt die het hele gebeuren beleefde vanop de eerste rij. Hij neemt je mee terug in de tijd en laat je zien waarom 11 juli tot vandaag een symbolische datum is voor Vlaanderen.

Al eeuwenlang vervult Vlaanderen ook een pioniersrol in de textielsector. In het museum TEXTURE kom je dan ook van alles te weten over de linnen- en vlasnijverheid in Kortrijk. Langs een tocht door drie kamers ontdek je de revolutionaire ontwikkeling die de vlasnijverheid met zich meebracht in deze streek. Laat je verrassen door het laboratorium in de Wonderkamer, het verhaal van de Golden River in de Leiekamer en een omvangrijke collectie kant in de Schatkamer!

Kids @ musea in Kortrijk

Ook met de kids is een bezoek aan een museum in Kortrijk een aanrader. De ‘Holder-de-Boldertocht’ laat kinderen kennismaken met enkele historische bezienswaardigheden van de stad. In Kortrijk 1302 onthullen ze kindvriendelijk de middeleeuwse geheimen van maliënkolders en leerling-ridders en -prinsessen. De kleinsten van het gezelschap gaan in TEXTURE gezellig op stap met Staf Stekel. Tijdens het parcours ontdekken ze een geheime code waarmee ze op het einde misschien wel een verrassing in de wacht slepen! Keuze in overvloed dus! Kies jouw favoriete museum in Kortrijk en plaats nu een bod voor voordelige tickets.

      Dagje weg veilingen

      Ripley's Believe It or Not! in Amsterdam (NL - 2 p.)

      4

      09:44:49
      Ontdek alle dagjes weg!