Op zoek naar het tofste museum van Gent!

OP ZOEK NAAR HET TOFSTE MUSEUM VAN GENT!

Gent is niet alleen een prachtige stad, ze heeft ook de nodige troeven om elke bezoeker te kunnen boeien. Er zijn onnoemelijk veel musea in Gent, zowel met klassieke kunst als met erg verrassende tijdelijke expo’s. Ook voor de kids is er heel wat te beleven met workshops en speciale kinderactiviteiten.

Gent en haar museums

In een grootstad als Gent is er bij wijze van spreken achter elke hoek wel een museum of iets gelijkaardigs te vinden. Pal in het centrum vind je onder andere het Design Museum met tal van prachtige objecten en het Huis van Alijn waarin je het dagelijkse leven door de eeuwen heen op een leuke manier leert kennen. Een stadswandeling maken en tegelijk een museum bezoeken? Dan is Gent een voltreffer! En van een stadswandeling gesproken … In het STAM kan je een unieke route volgen waarin je de evolutie van de stad door de eeuwen heen ontdekt.

Op het Sint-Pietersplein in hartje Gent vind je De Wereld van Kina, dat kinderen fauna & flora, archeologie en andere culturen laat ontdekken. In de Sint-Pietersabdij kan je dan weer geregeld een andere tijdelijke tentoonstelling over diverse onderwerpen meepikken. Een beetje meer afgelegen, maar ook zeker een bezoekje waard, ligt het Museum Dr. Guislain over de geschiedenis van de psychiatrie. Ook het MIAT, een museum over de industrie in Gent en omstreken, is erg leerrijk!

Kunstige musea in Gent

Natuurlijk vind je in Gent ook musea met antieke schilderijen of hedendaagse kunst. Het MSK brengt kunst van de middeleeuwen tot de 20e eeuw. In het gekende SMAK kan je dan weer hedendaagse kunst bewonderen. Zo zie je maar, er is echt een favoriet museum in Gent voor iedereen! Bovendien kan je voordelige toegangstickets kopen als je deelneemt aan één van onze veilingen.

      De Grotten van Han in de Belgische Ardennen (2 p.)

      35

      01:11:33