Prachtige kunst ontdekken in het MSK te Gent

PRACHTIGE KUNST IN HET MSK TE GENT

Het Museum voor Schone Kunsten, kortweg MSK, toont je roemrijke kunstwerken van de middeleeuwen tot de eerste helft van de 20ste eeuw. In de vaste collectie vind je heel wat gekend werk van onder meer Léon Spilliaert, Paul van Ostaijen en Pieter Brueghel. Het MSK in Gent plant ook regelmatig tijdelijke expo’s die bepaalde artiesten of stromingen in de kijker zetten.

MSK Museum in Gent bezoeken

De collectie van het MSK in Gent telt maar liefst 9.000 kunstwerken waarvan 600 werken permanent tentoongesteld worden. De speciale focus van het MSK richt zich op de Zuidelijke Nederlanden, maar het museum is ook expert in Belgische kunst uit de 19e en vroege 20e eeuw. Daarnaast vind je er tal van andere schilderijen van Europese makelij en een mooie selectie aan prentkunst en beeldhouwkunst. Eén van de grootste eyecatchers is de beschilderde muur. ‘The Arena’ is een uniek fresco dat Luc Tuymans in 2017 creëerde, speciaal voor MSK Gent.

Het MSK is niet het enige museum in Gent met schilderkunst, maar het heeft wel als enige een fantastisch prentenkabinet met werk van Belgische en internationale kunstenaars. Je kan er regelmatig een deeltje van bewonderen in de tijdelijke expo’s. Wist je trouwens dat het bekende ‘Lam Gods’ er tussen 2012 en 2019 wordt gerestaureerd?

MSK: meer dan een museum

In de eerste plaats is het MSK natuurlijk een museum, maar de talrijke andere activiteiten maken het pas echt een unieke plek. Een hedendaags event dat kunst en muziek combineert? Workshops voor slechtzienden? Knutselmomenten voor kids tijdens schoolvakanties? Hier kan het allemaal! Neem snel deel aan één van onze veilingen om je toegangstickets voordelig aan te kopen.

      Stars of the Galaxy in Mönchengladbach (4 tot 6 p.)

      1

      16:27:27