Middelheimmuseum: kunst in open lucht

MIDDELHEIMMUSEUM: KUNST IN OPEN LUCHT

Het Middelheimmuseum in Antwerpen heeft wel een heel bijzondere setting. Het is immers een echt openluchtmuseum! In het Middelheim beeldenpark wandel je langs prachtige beeldhouwwerken, maar je kan er evengoed fietsen, wat in het gras gaan liggen of je er aan een partijtje badminton wagen! Het beeldenpark van Middelheim is een oase van rust in hartje Antwerpen.

Geschiedenis van het Middelheim beeldenpark

De eerste vermeldingen van Middelheim gaan terug tot middeleeuwse geschriften, maar pas in 1950 werd er de eerste internationale openluchttentoonstelling georganiseerd. Vanaf 1951 combineerde het Middelheim beeldenpark een permanente expositie met verschillende biënnales voor beeldhouwkunst. Het Middelheimmuseum was geboren. In 1993, toen Antwerpen de Culturele Hoofdstad was, werd het beeldenpark in Middelheim drastisch uitgebreid met prachtige hedendaagse werken van gerenommeerde kunstenaars.

Vandaag kan je hier meer dan 100 jaar beeldhouwkunst ontdekken. De vaste collectie is goed voor zowel 400 grote en kleine kunstwerken. In het collectiepaviljoen worden de collectiestukken ondergebracht die te kwetsbaar zijn om onder de blote hemel getoond te worden. Daarnaast zijn er geregeld tijdelijke tentoonstellingen van internationale artiesten, die zowel bestaand werk exposeren als nieuwe creaties maken voor het Middelheim beeldenpark. De schitterende landschapsarchitectuur maakt van elk bezoek een unieke en rustgevende belevenis.

Beeldenpark Middelheim verkennen

Middelheim is veel meer dan het beeldenpark. Het is een plaats waar mensen samen komen, van de zon genieten of in de sneeuw komen spelen. Jongeren kunnen er op schattenjacht, gezinnen picknicken en sportievelingen het beeldenpark Middelheim al joggend verkennen. In het kasteel is het gezellig vertoeven voor de lunch of een koffie, of geniet er van de zomerse sfeer op één van de stoeltjes van het zonneterras. Het Middelheimmuseum is dus allesbehalve een gewoon museum. Het is een complete en unieke openluchtervaring voor jong en oud!

      Ripley's Believe It or Not! in Amsterdam (NL - 2 p.)

      7

      03:55:10