MAS: een unieke kijk op en over Antwerpen

MAS: EEN UNIEKE KIJK OP EN OVER ANTWERPEN

Je vindt het MAS in hartje Antwerpen, in de bruisende wijk ’t Eilandje. Vergis je niet, het MAS – voluit Museum aan de Stroom – is allesbehalve een doorsnee museum. Op elk van de 10 verdiepingen wacht je een nieuw verhaal over Antwerpen, de stroom, de haven en de wereld. Naast de expo’s zijn er ook regelmatig workshops, lezingen en evenementen. Wat dacht je van knutselen met de kids of een jazzconcert in deze unieke setting?

Must sees van MAS Antwerpen

Het MAS brengt een bruisende mix van vaste en wisselende expo’s die de eeuwenlange contacten en relaties tussen Antwerpen en de rest van de wereld op een verrassende manier aan je tonen. ‘Het Kijkdepot’ gunt je alvast een blik achter de schermen en in de collectie van meer dan 180.000 stukken. Op de 4e verdieping toont ‘Feest!’ kleurrijke overgangsrituelen van over de hele wereld, van Brazilië tot India. In ‘Antwerpen à la carte’ ontdek je de unieke relatie tussen de stad en de voedselketen. Want hoe geraakt een stad aan eten voor honderdduizenden mensen?

In een initiatief als het Museum aan de Stroom kon een verdieping over de Antwerpse haven natuurlijk niet ontbreken! Je leert er alles over de rijke geschiedenis van deze wereldhaven. Intussen ben je aanbeland op de 7e etage met de expo ‘Leven & dood’, over hoe mensen het levenseinde benaderen en ervaren in verschillende tijden, culturen en religies. Tot slot is er ook nog een vaste expo met kunst uit precolumbiaans Amerika, die de unieke band tussen mensen en goden toont.

Museum aan de Stroom bezoeken?

In het MAS valt dus heel wat te zien, te doen en te beleven. Wist je trouwens dat je via de wandelboulevard ook een mooie stadswandeling vanuit de hoogte kunt maken? Onderweg zie je unieke kunstwerken en op de 10de verdieping wacht je een 360 graden panorama over de stad, de haven en de stroom. Doe snel mee met één van onze ticketveilingen om je tickets voor het MAS in Antwerpen voordelig aan te kopen!