Het Letterenhuis: 200 jaar aan literatuur in Vlaanderen

HET LETTERENHUIS: 200 JAAR LITERATUUR IN VLAANDEREN

Het Letterenhuis in Antwerpen is the place to be voor elke liefhebber van het literair erfgoed van Vlaanderen. Je maakt er kennis met de meest indrukwekkende archiefschatten van de Vlaamse letteren uit de 19e en 20e eeuw. Laat je meeslepen door de Vlaamse literatuurgeschiedenis en ontdek een literaire archiefcollectie om U tegen te zeggen!

Erfgoed in het Antwerpse Letterenhuis

Het Letterenhuis bewaart literair erfgoed op een veilige en duurzame wijze en is het grootste letterkundig archief van Vlaanderen. Naast authentieke brieven en documenten, verzamelt het Letterenhuis ook portretten en foto’s van Vlaamse auteurs. Literaire correspondentie, handschriften en documentatie vormen zo het ideale bronnenmateriaal voor onderzoek, teksteditie, biografieën of literatuurgeschiedenis. In de leeszaal van het Letterenhuis kan je die rijke collectie opvragen en raadplegen.

Bovendien stelt het Letterenhuis in Antwerpen ook een deel van de waanzinnige collectie erfgoed tentoon aan het grote publiek. De vaste expositie neemt je mee doorheen de Vlaamse letteren in de 19e en 20e eeuw. De tijdelijke tentoonstellingen brengen dan telkens weer verschillende aspecten van de Vlaamse literatuurgeschiedenis in beeld.

Het Letterenhuis bezoeken

Tijdens een bezoek aan het Letterenhuis kan je in het Vlaamse literaire verleden vol ongekende geheimen duiken. De prachtige archiefstukken in het Antwerpse Letterenhuis vertellen het verhaal van 200 jaar literatuur in Vlaanderen. Bied nu mee op vakantieveilingen.be en snuister binnenkort zelf tussen al deze mooie schatten!

      Dagje Brussel of Antwerpen met de trein voor 2 personen

      3

      00:09:32