Beleef het Fotomuseum in Antwerpen

BELEEF HET FOTOMUSEUM IN ANTWERPEN

Met je smartphone heb je vandaag de dag altijd een fototoestel op zak. Maar dat was ooit anders. In het Fotomuseum te Antwerpen ontdek je de geschiedenis van de camera. De collectie bevat ook prachtige boeken en divers beeldmateriaal dat je de fotografie op een andere manier zal doen benaderen.

Fotomuseum in het juiste perspectief

Iedereen neemt foto’s. Maar wat zorgt er nu voor dat het werk van een bepaalde fotograaf in een museum terecht komt? Het Fotomuseum toont beelden die essentieel zijn voor de ontwikkeling van de Belgische fotografie. Hier vind je niet alleen de beelden van markante fotografen, maar ook het werk van fotografen die een journalistieke of artistieke meerwaarde bieden. Als je in Antwerpen het Fotomuseum bezoekt, ontdek je dus niet alleen kunstfoto’s, maar zie je ook historische, documentaire of vrije fotografie.

Het Fotomuseum in Antwerpen heeft bovendien een prachtige collectie van apparatuur door de jaren heen, van camera obscura tot digitale camera. Spionagecamera’s, reuzencamera’s, een kartonnen gaatjescamera, ja zelfs een gouden camera … Je kan het er allemaal bewonderen! Naast de vaste collectie worden er tal van tijdelijke expo’s georganiseerd, die dan weer een bepaalde fotograaf of stroming in de kijker zetten.

Antwerpen en het Fotomuseum bezoeken

Wanneer je een bezoekje plant, loont het zeker de moeite om het programma van het museum eerst te checken. Het Fotomuseum organiseert namelijk heel wat toffe workshops en events voor jong en oud! Wat dacht je van een avond met één van de artiesten of een toffe rondleiding met een twist? Doe snel mee met één van onze veilingen om tickets te scoren voor een tripje naar het Fotomuseum. Leg je aan het eind van het bezoek je gezelschap op de gevoelige plaat vast?