DIVA: het diamantmuseum in Antwerpen

DIVA: DIAMANTMUSEUM IN ANTWERPEN

DIVA - Antwerp Home of Diamonds neemt je interactief mee doorheen de rijke geschiedenis van edelsmeedkunst, juwelen en diamanten. De schitterende schatten van het diamantmuseum in Antwerpen brengen je naar ongekende hoogtes in een wereld vol glamour en luxe. Bovendien ontdek je in het wereldcentrum voor diamant ook alles over de handel, het vakmanschap en de consumptie van luxeproducten.

Op verkenning in het diamantmuseum

In het diamantmuseum DIVA is butler Jérôme jouw persoonlijke gids. Hij neemt je mee door de zes kamers, elk met een eigen uniek verhaal. Zo heb je onder meer de Wonderkamer, het Atelier of de Internationale Handelskamer. Je geniet er niet alleen van uitzonderlijke collecties edelsmeedkunst, maar je kan ook de persoonlijke verhalen ontdekken van elk juweel dat er te vinden is.

De kunstvoorwerpen in het Antwerpse diamantmuseum leer je kennen aan de hand van fictieve hoorspelen. De volgorde waarin je die verhalen beluistert, kan je perfect zelf kiezen. Ze staan namelijk elk op zichzelf. Lees je liever de feiten? Dan staan tablets voor je klaar met alle informatie over de topstukken. Je ontdekt de wonderlijke wereld van de luxueuze Scheldestad dus helemaal op je eigen tempo!

Maar het diamantmuseum DIVA in Antwerpen is nog zo veel meer dan kijken alleen. Er is bijvoorbeeld ook een hedendaags atelier aanwezig voor workshops en masterclasses over edelsmeedkunst. Ideaal voor gevorderden!

Antwerpen en het diamantmuseum

Eeuwenlang al is diamant de economische motor van Antwerpen. Een bezoekje aan het diamantmuseum is daarom een echte must tijdens je daguitstap of weekendje in de stad. Met een vaste collectie en een reeks tijdelijke tentoonstellingen brengt DIVA een prikkelende combinatie van objecten, onderzoek en emoties tot bij jou.

      Stars of the Galaxy in Mönchengladbach (4 tot 6 p.)

      0

      11:47:25