De leukste tips & bezienswaardigheden voor Boedapest
Vertrek je binnenkort naar Boedapest? Maak dan het meeste van je reis met deze tips.
Boedapest by night

De hoofdstad van Boedapest heeft zijn naam als “Parel van de Donau” zeker niet gestolen. Overdag kan je genieten van de charmante, rustige sfeer in de binnenstad en ’s avonds waan je je in een levensecht sprookje dankzij de sfeervolle verlichting langs de Donau. Dit laatste is absoluut een aanrader. Je kan er zelf een romantische avondwandeling maken maar je kan ook aansluiten bij een nachttour of een boottocht doen.
Grote Markthal

De stad is niet enkel gekend als mooiste stad van Europa, je kan er ook genieten van lekker eten in de Grote Markthal. Deze 19e-eeuwse hal is overdekt en erg indrukwekkend door zijn kleurrijke kraampjes en hoge muren gemaakt uit staal en glas. Dit is een uitgelezen kans om te proeven van typisch Hongaars eten zoals goulash, stoofvlees of paprika. Smakelijk!
Kettingbrug

De kettingbrug is de oudste brug die Buda en Pest, de west- en oostkant van de stad, verbindt. In 1949, kort na de Hongaarse revolutie, is de brug voor het eerst in gebruik genomen waardoor het tot op de dag van vandaag een symbolische waarde heeft voor de inwoners. De typerende stalen kettingen zie je al van ver hangen. Let zeker ook op de stenen leeuwen die de toegang tot de brug aan weerszijde bewaken.
Thermen

Boedapest telt maar liefst 125 thermen en is daarmee wereldrecordhouder als stad met de meeste spa’s. Ervaar deze oeroude Hongaarse traditie in levende lijve tijdens een bezoek aan 1 van de publieke thermen. Széchenyi is de populairste en grootste badplaats voor toeristen. Leuk weetje: het blijft het hele jaar open én er gelden extra late openingsuren.
De burcht van Boeda

De burcht van Boeda deed vroeger dienst als koninklijk paleis, maar wordt tegenwoordig gebruikt om allerlei culturele instituties in onder te brengen. Dit prachtig kasteelcomplex bestaat uit tientallen historische gebouwen met kleine straten en steegjes. Wandel zeker ook eens naar de zuidkant van het burchtpaleis. Hier kan je middeleeuwse verdedigingsmuren spotten, inclusief schietgaten en torens! Op de berg zelf, die 70 meter boven de Donau uitsteekt, kan je genieten van een panoramisch uitzicht op de kettingbrug, de Donau en het historisch centrum van de hoofdstad.
Wil je zelf ook de mooiste stad van Europa ontdekken? Bied nu mee vanaf €1 op je tickets & hotel!