Laat je verrassen door een dagje uit in Mechelen

EEN VERRASSEND DAGJE UIT IN MECHELEN

Zin om te vertoeven in een niet-alledaagse, gezellige stad? Dan is een daguitstap naar Mechelen ideaal! In het centrum vind je heel wat hippe boetieks, gezellige restaurants en knusse koffiebars. Ook buiten de stad zijn er tal van mogelijkheden. Misschien toch beter om er meteen een tweedaagse van te maken?

Daguitstap naar Mechelen plannen

De inwoners van Mechelen werden vroeger smalend ‘De Maneblussers’ genoemd, omdat ze ooit de toren van de Sint-Romboutskathedraal wilden ‘blussen’. Niemand had echter gezien dat de toren niet echt in brand stond. Het leek alleen maar zo door de laaghangende maan. Vandaag staat de stad gelukkig om veel meer bekend.

Tijdens een dagje uit in Mechelen kan je ongedwongen shoppen in de talrijke leuke boetiekjes die zich er de laatste jaren hebben gevestigd. Even uitblazen doe je in een hippe koffiebar of een coole lunchspot. Je kan er zelfs een ‘Maneblusser’ drinken, een heerlijk streekbiertje en een echte aanrader. Je ziet het, de Mechelenaars hebben hun geschiedenis helemaal omarmd!

Je kan er ook heel wat cultuur opsnuiven. Er zijn diverse prachtige kerken en bouwwerken, met op kop natuurlijk de befaamde Sint-Romboutskathedraal. Een daguitstap in Mechelen is ook perfect te combineren met een museumbezoek. Wat dacht je van het Spoorwegmuseum of het Speelgoedmuseum? Allebei toppers om met de kids te ontdekken! Mechelen organiseert bovendien heel wat events, zoals Parkpop of Maanrock. Perfect als afsluiter van je dagje uit in Mechelen!

Uitstapjes in en rond Mechelen

Niet alleen de stad zelf is de moeite waard om te bezoeken, je kan ook leuke uitstapjes vlakbij Mechelen beleven. Trek bijvoorbeeld naar Plankendael en ontdek er de verschillende diersoorten van dichtbij. Leer iets bij in Technopolis of pik een voorstelling mee in het Cultuurhuis. Een dagje uit in Mechelen is duidelijk de moeite waarde voor jong en oud. Je enthousiasme zal niet te blussen zijn.

      Wellnessdag bij Thermen Mineraal in Mechelen (2 p.)

      21

      00:00:32